Opublikowano 13.05.2018 na ten temat Matematyka from Guest

Pomożecie mi w tym? Daje 26 pkt Zad 1.Wykonaj dzialania sposobem pisemnym a)108,72:9 b)47,105:0,5 c)87,2:1,6 d)63,801:0,09 Zad 2. Pasek ze skóry kosztuje 146,8 zł,a podobny pasek z tworzywa sztucznego jest 4 razy tańszy. Pasek z tworzywa sztucznego kosztuje : A.36,80 zł B.142,80 zł C.46,70 zł D.36,70 zł . Zad 3 Za 1,50 kg mandarynek Krzyś zapłacił 7,20 zł.Ile kosztuje 1 kg mandarynek? Pliss pomóżcie mi

Odpowiedź Guest

Zadanie 1 w załączniku.

Zadanie 2.
146,8 zł : 4 = 3,7 zł
Odp.: Pasek z tworzywa sztucznego kosztuje 36,7 zł. (Odp. D)

Zadanie 3.
7,2 : 1,5 = 4,8 zł
Odp. 1 kg mandarynek kosztuje 4,8 zł.