Opublikowano 13.05.2018 na ten temat Matematyka from Guest

Za 0,7 kg kiełbasy zapłacone 11,9 zł. Ile kosztuje 1 kg tej kiełbasy daje najj

Odpowiedź Guest

0,7 kg = 11,90 zł
1 kg = x

x=(1*11,90):0,7=17 zł

Odp. 1 kg kiełbasy kosztuje 17 zł.