Opublikowano 13.05.2018 na ten temat Matematyka from Guest

Zad 11
Plissssssssssssssśsss daje 20 pkt

Odpowiedź Guest

X- kilogram śliwek
2x- kilogram gruszek
2*2x+x =20zł
5x=20
X=4
Kilogram śliwek kosztuje 4 złote
Jest tak ponieważ kupiła kilogram śliwek czyli x oraz 2 kilogramy gruszek czyli 2 razy 2x